info@mekra.com | 1991' den beriTiger Turf 1

 
Spor kulüpleri, Okul, fakülte ve yerel idarelerin, sadece bir yüzey üzerinde çeşitli spor ve etkinliğin yapılabileceği çok yönlü oyun sahalarına olan ihtiyacı gün be gün artmaktadır.
İşte bu yüzden TIGER TURF Çok Amaçlı Sahayı geliştirmiştir. Çeşitli iplik ve hav uzunluklarıyla TIGER TURF Çok Amaçlı Saha, tüm bütçe ve spor gereksinimlerini karşılayabilecek bir yüzey sunmaktadır.
TIGER TURF , İngiltere’nin en büyük yapay spor sahası imalatçısıdır. Nihai kullanıcıların hem bütçe hem de spor ihtiyaçlarını karşılayabilecek en uygun sahaya ulaşmasını sağlamak için çaba gösteriyoruz. Seçtiğiniz TIGER TURF sahayı doğrudan tedarik edebildiğimiz gibi monte edilmesinde de yardımcı oluyoruz.
TIGER TURF
 
 
 
Kulüpler, okullar ve bireyler için günümüzün en uygun ve çok yönlü, bir numara tenis yüzeyi.
 
Tenis oyuncusu, performansın konforu, güvenilirlik ve emniyet konusunda endişe duymamalıdır. Neden? Çünkü oyuncular, korta her adım attıklarında bu önemli etkenleri beklerler. TIGER TURF ’de, oyunculara istediklerini verecek bir yüzey geliştirilmiştir. Ayrıca dünya çapında kaliteli bir tenis kortu olduğu da kanıtlanmıştır.
Lano Sports ’e daha yakından bakalım…
Aslen Yeni Zelanda’da geliştirilmiş olan TIGER TURF yüzeyi; sağlamlığı, destek ve konforu sağlamak için içine özel kum eklenmiş yoğun bir şekilde püsküllü polipropilen bir halıdır.
Geleneksel yapay çim kortların aksine kum yüzeyde kalmaz ve bu sayede elyafla sadece hem oyuncuların ayakları hem de top temas eder. İşte kortların başarısının sırrı da budur.
Değişimli bükülmüş elyaflar, top üzerinde sürtünme yaratma suretiyle topun daha fazla yukarı çıkmasını sağlar ancak elyafların ve kumun yapısı, aşırı zıplamayı önler ve topun her seferinde doğru yükseklik ve sürate ulaşmasını sağlar.
 
Şüphesiz saha yüzeyleri atışların yapılmasını sağlamalıdır veTIGER TURF kesme vuruş yapma, topun gidişine kıvrıntılı yön verme ve smaç atma olanağı verir. Yüzeye ne verirseniz, ondan onu alırsınız.
TIGER TURF gözeneklidir ve yağmurdan sonra kısa sürede kurur. İçine döşenmiş çizgiler kalıcıdır ve topların sapmasına engel olmaz, sadece görsel kusursuzluk içindir. TIGER TURF , kulübün diğer
kortlarına uyacak şekilde veya kortunuzun görünümünü zenginleştirecek şekilde farklı renk kombinasyonlarında yapılabilir.
En yüksek standartları sağlamak için TIGER TURF kortlarını sadece eğitimli halı döşemecileri döşemelidir ki bu sayede ek yerleri görünmez, kum doğru bir şekilde içeri doldurulur ve kort, oyunlar için hazır olur. Bakım hakkında tavsiyeler ve yıllık bir servis sözleşmesi teklif edilebilir.
Her yetenekteki oyuncuların, kulüplerin, okulların ve kişisel bütçelerin ihtiyaçlarını karşılayabilen ve bunun yanı sıra en yüksek standartlarla yapılıp döşenen bir kort içinTIGER TURFi seçin –o hep kazanır!
TIGER TURF
Futbol
 
Oyuncular, tesislerinden en yüksek standartları talep ettikçe spor yüzeyleri dünyası da değişmektedir. Avrupa’nın en iyi futbol kulüpleri sadece en iyisini kabul etmektedir ki bu da Akademileri ve eğitim sahaları için üçüncü nesil püskülü tercih etmelerinin nedenidir.
 
Artık, kulüplerin ve okul oyuncularının yüksek taleplerini makul maliyetlerle karşılamak için yeni bir ekonomik futbol sistemi geliştirilmiştir.TIGER TURF , hizmetinizdedir ve halk, çocuk kulüpleri, spor kompleksleri ve okulların yapacağı mücadeleler için hazırdır.
TIGER TURF tarafından İngiltere’de lisans ile yapılan TIGER TURF , sadece TIGER TURF’in onaylı distribütörlerinden temin edilebilir. TIGER TURF sistemleri, UEFA ve FIFA test standartlarını karşılar.
 
Teknoloji Harikası Çim
 
TIGER TURFsentetik çim, gelişmiş polietilen karışımlı bantlardan yapılmış özel olarak kaplanmış bir altlık kumaşıyla püskül haline getirilmiştir. Yumuşak dokunuşlu bant, doğal çimdeki yaprakları kopya eden elyaf püskülleri yaratmak üzere açılır. Elyaflar, güvenli ve sabit bir sistem sağlayabilmek için altlık kumaşına nüfuz eden ve elyafların köklerine tutunan konsantre lateksle sıkıca bağlanır.
İmalat süreci esnasında, en kötü yağışların bile üstesinden gelebilecek gözenekli bir yüzey elde edebilmek için lateks altlıktan drenaj delikleri açılır.
 
Kolay montaj
 
TIGER TURF, ikinci bir yastıkla veya ikinci bir yastık olmaksızın çeşitli düz, sert, alt-taban sistemleri üzerine monte edilebilir. 4 metre genişliğindeki TIGER TURF ruloları, sahanın tüm eni boyunca serilir ve bant ve spor yapışkanı kullanılarak birleştirilir. Elyaflar kalkar ve özel olarak seçilmiş iç dolgu malzemelerinin uygulanmasını sağlar. Elyaflar istenen uzunlukta fırçalanır. Bu süre esnasında elyaflar, iç dolgu üzerinden açılmaya başlar ve “doğal” bir görünüm verir. Oyun çizgileri de eklenmiştir.
 
Çok Yönlü Performans
 
TIGER TURF , 50mm veya 63mm olmak üzere iki hav uzunluğunda yapılır.
TIGER TURF, bağsız bir temel üzerine monte edilmek veya asfalt ya da beton gibi bağlı bir yüzey üzerine döşenecek ikinci bir yastık üzerine monte edilmek üzere tasarlanmıştır. İç dolgu içindeki kauçuk miktarı, nihai performansı belirleyecektir.
 
 
TIGER TURF, daha iyi kauçuk dolgusu içermek amacıyla daha uzun bir elyaf derinliğine sahiptir ve bağlı veya bağsız temeller üzerine düz olarak döşenebilir